Współczesne sponsorowanie przedsiębiorstwa

Faktoring dla firm oznacza, iż podmiot oferujący tę usługę wykupuje bieżące wierzytelności spółek z urzędu oferowanych przez nich serwisów albo produktów. Firma faktora zdoła świadczyć również nadprogramowe usługi z tym powiązane, takie jak prowadzenie rozliczeń, kontrola pieniędzy i tym podobne.

usługi faktoringowe

Faktor dla niewielkich firm

Multum osób błędnie myśli, że usługi faktora mogą być oferowane wyłącznie na rzecz dużych bądź średnich spółek. Nie będzie to aktualne. Zazwyczaj, aby wykorzystać takie usługi, wystarczy, by jednoroczne przychody spółki obejmowały przynajmniej paręset tysięcy zł rocznie – jest to suma, jaką większa część małych spółek bezproblemowo zdobywa. Dla podobnych firm wykorzystanie usługi agencji przykładowo: Mennica Finance może być bardzo korzystne.

faktoring dla małych firm

Korzyści z faktoringu dla niewielkich firm

Dla wielu małych firm osobliwym problemem będzie utrata pieniężnej stabilności. Co z tego, że spółka porządnie się zapowiada, jak tylko w krótkim czasie niesfinansowane wciąż wierzytelności odbiorców powodują, że nie może ona spłacić swoich obowiązków. Za sprawą faktora zdoła obronić stabilność pieniężną. Nie powinniśmy się też bać, iż nabywca będzie niesolidny czy niewypłacalny, nie ma potrzeby absorbować się inspekcją partnerów oraz windykacją należności. Całość sprawia, iż działalność zdoła postępować w sposób porządny oraz pewny, skupiając się na swojej głównej działalności. Dodatkową cechą faktoringu dla małych firm będzie sprawa, że działalność faktoringowa zdoła też oferować nam specjalne oferty w aspekcie nadzorowania kondycji finansowej.