Nowoczesna psychoterapia

psychoterapeuta kraków

psycholog kraków

Kilkoma z znacznej ilości cywilizacyjnych chorób są depresję i załamania mentalne. Jak z tym walczyć i czy przyznanie się do takiego problemu jest obciachem?

Zdecydowanie się na psychoterapie w współczesnych czasach nie jest myślą wstydliwą, bardzio wielu osób korzysta z takich usług. Nieistotne czy to psychoterapeuta, czy psycholog winniśmy traktować jak zwykłego doktora, do którego przybywamy z bolącym uchem. Naprzeciw ogólnym opiniom robota psychologa nie jest bezproblemowa, lekarz tego typu musi przysłuchiwać się nieraz wstrząsających doświadczeń pacjenta, równocześnie nie może on angażować się w życie pacjenta, stale musi zostać profesjonalistą. Prócz tego warto wtrącić, że psychologowie biorą gigantyczną odpowiedzialność za wigor psychiczne pacjenta. Rany na duszy są nieraz bowiem tak samo głębokie jak te na ciele. Powinno się o tym pamiętać.

psychoterapeuta kraków

Psychoterapia może być pomocna nie tylko w chwili kiedy mamy ciężką chorobę psychiczną. Nieraz psychologowie dopomagają w związku z skrytością, strata bliźniej osoby, czy brakiem pewności siebie. Niegdyś wszystkie te tematy były „zamiatane pod dywan”. Dziś jednak dzięki większej świadomości ludzi, znacznej ilość osób idzie z nimi do specjalisty.

Na koniec wskazane jest przytoczyć znaczące postacie z przeszłości psychologii. Zygmunt Freud to zapewne w największym stopniu znana istota z trendu psychoanalizy, Karl Gustaw Jung, który utworzył tak zwaną psychoanalizę głębi. Podobnie jak jeden i drugi wpłyną nadzwyczaj silnie na cywilizację, a ich tezy możemy wypatrzyć między innymi w „Miasteczku Twin Peaks”. Pożądane byłoby wiedzieć sporo o psychologii. Pomnijmy jednak, żeby z znaczącym problemem wybrać się do znanego i znakomitego eksperta od psychoterapii, bo jak oznajmiliśmy wcześniej marny fachowiec też może zrobić mnóstwo problemów.