Kokos – podstawa właściwej, ekologicznej diety

Kokos. Niegdyś kojarzony jedynie jak element do ciast oraz słodkich pyszności. Teraz sposobności jego użytkowania rozszerzają się. Coraz bardziej znane są zdrowe artykuły wytworzone ze środka tego wielkiego orzecha. Na ogół jest to żywność ekologiczna. Jak prezentują się korzyści płynące ze użytkowania kokosa w kuchni?
Kokos to orzech bogaty w zdrowe kwasy tłuszczowe. Posiada on doskonałe dawki kwasu omega-3 i omega-6. Z tego względu tego rodzaju famę zyskuje olej kokosowy nierafinowany. Rozpuszcza się w pokojowej temperaturze. Olej ten zaleca się osobom z alergiami, weganom, też ludziom wdrażającym dietę. Jest bowiem skromniej kaloryczny niż tradycyjny olej rzepakowy, lub słonecznikowy. Użytkuje się go głównie do wypiekania oraz smażenia. Ma szansę także posłużyć w charakterze dodatku do zielonych koktajli.
Co zajmujące, olej kokosowy może posłużyć jako maseczka do włosów, czy kosmetyk do rąk. Znany jest bowiem ze swych walorów natłuszczających oraz regenerujących.

olej kokosowy nierafinowany

Następnym ciekawym, ale nieustannie mało rozpowszechnionym produktem jest mąka kokosowa. A przecież jest ona o wiele lepsza, niż mąka pszenna, czy nawet żytnia. Nie zawiera ona glutenu, natomiast ma dużą porcję białka a także błonnika, aniżeli tradycyjne rodzaje mąki. Dzięki temu jest ona właściwa dla osób, co wykluczają gluten z własnej diety. Jest udowodnione też, że mąka tego rodzaju będzie pasować w diecie osób z cukrzycą. Przeciwnie do mąki pszennej nie zwiększa istotnie poziomu węglowodanów.
Mąka kokosowa ma pokrewne zastosowanie w kuchni, jak również odmienne gatunki mąki. Świetnie przydaje się do wytwarzania zdrowych ciast a także ciasteczek. Wypada jednakże wiedzieć, ażeby stosować receptury, jakie uwzględniają mąkę kokosową. Mąka tego rodzaju dobrze się rozkłada, więc często staje się zdrowym komponentem przysmaków, płatków śniadaniowych, również miksów owocowych.
Kokos to obecnie nie wyłącznie słodziutki, egzotyczny składnik. To fundament prawidłowej, zgodnej z zasadami dobrego żywienia diety.