Jaką wybrać okładkę muzyczną na ślub?

Nie każdy śni o tym, żeby jego weselisko towarzyszył akompaniament standardowej, naszej, ślubnej kapeli, a więc dwóch panów w białych koszulach, fryzurach sowicie wspomaganych żelem do włosów, udających, że wygrywają na instrumentach klawiszowych hity disco polo, w trakcie gdy szlagiery te de facto są plagiatowane z nagrania. Mnie na przykład tego rodzaju grupy denerwują i nie pozwalają porządnie się szaleć.

elektryczne skrzypce

Jeślibym miał się żenić, okładka muzyczna sakramentu małżeństwa musiałaby mieć wygląd kompletnie odmiennie. W najgorszym przypadku – zaangażowałbym DJ-a, uważam iż wszystko jest lepsze niż „Majteczki w kropeczki” i tym podobna „muzyka”. Gdybym posiadał do dyspozycji adekwatny budżet, zaangażowałbym np. team jazzowy z autentycznego zdarzenia, w jakim przeważającą rolę odgrywałyby elektryczne skrzypce.

Wielbię wspomniany instrument od czasu kiedy w trakcie wizyty w Londynie w jazzowym klubie usłyszałem typowy kwartet – perkusja, bas, fortepian i trąbka, z którym gościnnie występowała dziewczyna grająca na skrzypcach bez pudła rezonansowego. Sygnał instrumentu przepuszczała poprzez analogowe rezultaty, tworząc sensacyjne tło dla pozostałych instrumentalistów, nadając ich muzyce niepowtarzalnej głębi. Jestem ogromnym zapaleńcem podobnych eksperymentów. W mieszkaniu bardzo dużo słucham jazzu i ambientu, przez co złączenie tych gatunków po prostu musiało trafić w mój poczucie piękna.


Osobiście jestem muzykiem, grywam na gitarze w dwóch składach, nigdy przedtem nie korzystałem z gitarowych rezultatów. Po tym londyńskim koncercie poszedłem natomiast do sklepu muzycznego i zakupiłem kilka kostek gitarowych mających ubogacić moje dźwięczenie. Miną do tej pory długie lata, zanim nauczę się w zupełnie używać ich możliwości, aczkolwiek ta nauka to wyraźna przyjemność.


Wielu Polaków zdoła utrzymywać, że skrzypce na uroczystość weselną to denny projekt. Jeśli jednak zadecyduję się pewnego razu ożenić, najważniejsze będzie dla mnie to, żebym sam się na weselu odpowiednio bawił. Cudze opinie będą mnie interesowały wielce nieznacznie.