Jak powinno się użytkować folie antywłamaniowe?

Coraz więcej osób decyduje się na zbudowanie budynku jednorodzinnego albo nabytek skończonego domu. Świeżo poślubieni małżonkowie zazwyczaj przenoszą się na obszary wiejskie, gdzie zdołają cieszyć się relaksem. Inni preferują zamieszkanie w osiedlowych dzielnicach domków jednorodzinnych. Jakiejkolwiek z tych alternatywy nie znaleźć, niezbędne bywa zabezpieczenie naszych czterech kątów przed grabieżą i zniszczeniem. Będzie nader niemało ewentualności, żeby to wykonać. W tym tekście postaram się przedstawić skrótowo jakim sposobem powinno się założyć folię antywłamaniową.

folie antywłamaniowe

W pierwszej kolejności, co trzeba wykonać, to zmierzyć konkretnie rozmiary naszych okien, na których planujemy założyć folię. Pomiaru dokonujemy od jednej listwy z uszczelką do pozostałej. Gdy wprzódy się uporamy z tym etapem, zaczynamy stosowną instalację.
Należy wiedzieć, że folie antywłamaniowe będą grubsze i mniej elastyczne od wszystkich odmiennych folii okiennych. Niezbędne bywa również wykorzystanie nowego noża, albowiem nacięcie odpowiedniego kształtu musi być wykonane z perfekcyjną dokładnością. Wycinamy folię pod miarę szyby w montowanym oknie z tym, iż musimy nadłożyć 5 milimetrów na każdym z boków.
Po pewnym czasie trzeba zdemontować z okna dwie boczne listewki z uszczelką oraz u dołu. Przenigdy nie wyjmujemy listwy u góry, spowoduje to wypadnięcie okna. Następną czynnością będzie umycie okna dodatkowym środkiem oraz oczyszczenie jej skrobaczką. Pryskamy szybę płynem do montażu folii.
W tym momencie możemy zabrać się na serio za montowanie. Musimy się do tego utwierdzić, iż nabyliśmy wariant antywłamaniowy. Niedopuszczalne będą choćby folie na świetliki. Rozprowadzamy folię na szybie, a po pewnym czasie tłoczymy spod niej kilkakrotnie wodę. Nakładamy z powrotem listewki na dole a także po bokach.
To wszystko w kwestii montowania na szybie folii przeciwwłamaniowej. Odtąd możesz samodzielnie ochronić własne mieszkanie!