Dlaczego warto używać ekologiczne torby reklamowe


Od lat tradycyjne reklamówki są stosowane jako najwygodniejsze torby na zakupy. Udając się do marketu, na ogół nie zabieramy ze sobą żadnej siatki, dlatego że sklepy maja przygotowane dla klientów torby foliowe. Korzystamy więc bez najmniejszego oporu z usługi placówki handlowej, tym bardziej, że w większości hipermarketów są one wydawane darmo, albo za niewielką należnością. Kosztują dosłownie grosze. Mało komu przychodzi do głowy, że można zapakować zakupy w funkcjonalną, a zarazem efektowną siatkę.
Ekologiczne torby reklamowe są niezwykle praktyczne. Na ogół wykonane z naturalnych tkanin. Bawełna, len, juta to najczęściej wykorzystywane materiały. Największą zaletą tego typu toreb jest możliwość wielokrotnego ich użycia. Są one niezwykłe porządne, więc służą odbiorcom przez długi czas. Ekologiczne tkaniny użyte do produkcji tego typu siatek, mają niewątpliwy wpływ na środowisko naturalne. Nawet jak wylądują na wysypisku śmieci, nie będą tam długo występować. Ich rozkład jest śmigły i nie pozostawia wrogich substancji.
Ekologiczne torby reklamowe mogą być prestiżową reklamą. Umieszczone na nich logo spółki, efektywnie wyrobi markę reklamodawcy. Aby jednak malunek nie miał niekorzystnego wpływu na nasze otoczenie, znak firmowy musi być stworzony za pomocą środków pozbawionych chemii. Najlepiej naturalnymi barwnikami. Klienci, którzy zdecydują się na nabycie ekologicznej torby, mogą wybrać taki styl i odcień, jaki im w największym stopniu odpowiada. Może to być duża siatka, mieszcząca naprawdę spore zakupy, lub mniejsza i praktyczniejsza, którą można w każdej sekundzie złożyć i schować. Jest to bardzo efektywne rozwiązanie. Nosząc przy sobie taki mały pakunek, w razie niezaplanowanych zakupów, nie musimy korzystać ze sklepowych, foliowych reklamówek.
Każda placówka kupiecka powinna dysponować trwałymi, pakowanymi torbami, które są przychylne dla środowiska. Delikwent ma prawo decydować w jaką torbę wsunie swoje zakupy, a hipermarket zdobywa dodatkową reklamę, jako punkt, który rozpowszechnia ekologiczne rozwiązania.